nazev

 

ÚVOD

MAGIE

TAROT

ASTROLOGIE

POEZIE

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ

 

TOPlist

FOTOGRAFIE

KONTAKT

 

Neštěstí člověka pochází z jeho velikosti. Je tomu tak proto, že nekonečno, které v něm je, si přes veškerou svou inteligenci a moudrost nedokáže podrobit a pochopit ho svou konečností.

 

Learn

Jmenuji se Jiří Pohlídal a narodil jsem se a žiji v Olomouci. Chodím světem a hledám pravdu. Hledám ji v přírodě, v člověku, v Universu, ve filozofii, v náboženstvích i ve vědě. Tyto stránky jsem nazval esoterická kultura a vnímání světa, ne proto, že si myslím, že existují věci tajemné, ale protože si myslím, že jsou věci skryté a věci do kterých společnost a civilizace ještě nedorostla. Stopy mě vedou k dávno zaniklým civilizacím, kdy člověk ještě spojený s přírodou, žil v kolektivním vědomí. Dnes je hlavním atributem člověka - jeho ego. Dovedu si představit, vesničku, která má zhruba tři sta obyvatel, má políčka, hrnčíře, kováře atd. Vede ji rada starších a výchova dětí je citová, neagresivní a kolektivní  Učí se tu láska ke všemu co nás obklopuje. Každá bylinka, každý živočich má své místo na této planetě. Populace je vázána prostorem a přemnožení znamená hlad a nedostatek.
Není proč vytvářet nadhodnoty, není proč se obohacovat,  lidé tu pracují společně na společném majetku zhruba tři hodiny denně. ...... Tady kvete umění, láska a spolunáležitost.

Hledám lidi podobného myšlení a budu rád, budete-li se svými myšlenkami podílet na tvorbě těchto stránek.

HLAVNÍ STRANA

 

 

Něco málo o mé osobě

Deník mystika

Hermes Trismegistos