denik

 

ÚVOD

MAGIE

TAROT

ASTROLOGIE

POEZIE

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ

 

TOPlist

FOTOGRAFIE

KONTAKT

 

Člověk může být nešťastný, může milovat, nenávidět a přece, co může změnit? Všechny ty pocity jsou hluboko uvězněné v srdci a jejich projevy závisí na vyspělosti každého jednotlivce. Přemýšlel jsem co všechno se děje - souhrn událostí, během krátkého časového úseku, kterýmu říkáme den, jedno bezvýznamné otočení planety kolem své osy. Rozhodl jsem se psát deník o běžných věcech, o momentech, které se zdají nezávažné, o tom co je kolem nás a čeho si člověk kolikrát ani nevšimne.

STROM

09.09.2007

Když se podívám z okna (bydlím v garsonce ve středu města), vidím dvůr. Nevím, proč tomu tak je, ale je celý zalitý betonem. Jednotvárný koberec jako doplněk k zašlým a šedým omítkám domů. V centru tohoto betonu, ale někdo vysekal čtverec. Musel si s tím dát pěknou práci. Tloušťka betonu je přes deset centimetrů. Onen pán (nebo žena) koupil hlínu, zkypřil zemi a zasadil strom. Ten tam teď osamoceně stojí, obklíčen domy, uprostřed betonového oceánu. Stojí tam jako maják - symbol naděje.

strom


Vím, že stromy umí mluvit a každý večer slýchávám jeho šepot. Mluví k slunci, k ptákům i k Zemi. Je ještě mladý, ale až zesílí, tak jeho kořeny začnou lámat okolní betonový příkrov. Vydá se na cestu za světlem a živinami a z jeho semen vzejdou další generace.
Žehnám člověku, který šel a v nudné šedi betonového dvoru vysekal čtverec života.
Každý z nás by měl jednou zasadit strom, jedno kde, prostě jen tak. Zasadit ho a občas se na něho přijít podívat, pozdravit se s ním, zalít ho a věnovat mu krásnou myšlenku. Jednou se vás možná zeptá on, na vaše přání a splní vám je. Stromy umí být dobří přátelé.

 

 

 

HLAVNÍ STRANA

 

 

Něco málo o mé osobě

 

 

Hermes Trismegistos